Napísali o nás

Hospodárske noviny 25.4.2023
Rubrika: KYBERNETICKÁ BEZPEČNOSŤ

IDETE DO CLOUDU? A JE TO BEZPEČNÉ?

Netreba zázrak, ale investície

Globálni poskytovatelia cloudových služieb investujú miliardy do vývoja a bezpečnosti, rovnako ako veľkí systémoví integrátori. Ani lokálni a menší poskytovatelia nemôžu zaostávať. „Väčšina bežných firiem nakupuje hardvér, softvér a potom hľadá prebytok v rozpočte na bezpečnosť. Ale to je prekonaný a v dnešnej dobe nebezpečný pohľad na kyberbezpečnosť,“ vysvetľuje Andrej Blanárik, majiteľ spoločnosti Sanding.

Sieť, internet, počítače, ukladanie dát, proste všetko musí byť od začiatku plánované s ohľadom na bezpečnostné požiadavky. A preto sa u poskytovateľa aj u klientov Sandingu zavádza kybernetická hygiena „rovnako ako si umyť ruky“.

https://hnonline.sk/hn-special/96080072-idete-do-cloudu-a-je-to-bezpecne 

 

Hospodárske noviny 21.1.2022
Rubrika: KYBERNETICKÁ BEZPEČNOSŤ

DIGITÁLNA ZMENA ZAČALA NOVÚ ÉRU

Vplyvom pandémie sa široká verejnosť spolieha na umelú inteligenciu, ktorá uľahčuje procesy v osobnom, ale aj pracovnom živote.
martin pápai

Pandémia v mnohých korporátoch, vo veľkých či v menších firmách, ale dokonca aj v školách, akcelerovala takzvanú digitálnu transformáciu. Výsledkom je, že sa v mnohých oblastiach ukázalo, že sa dajú robiť tie isté veci inak, a to efektívnejšie a rýchlejšie. Odporúčaním preto je si prezistiť, ktorý balík služieb je pre používateľa ten najvýhodnejší. „Vyberte si však takého dodávateľa, ktorý vám pomôže najprv transformovať vaše existujúce a už fungujúce procesy, a následne vám pomôže objaviť nové možnosti k vášmu zlepšovaniu,“ tvrdí Andrej Blanárik, odborník na IT technológie zo spoločnosti Sanding.

…krátený text.

https://www.nextech.sk/a/2022–Na-co-sa-sustredit-v-digitalnej-transformacii
https://sanding.sk/blog/it-trendy-2022-na-co-sa-sustredit-v-digitalnej-transformacii/

 

Hospodárske noviny 14.12.2021

PRECHOD NA CLOUD SA OPLATÍ, FIRMY SÚ VŠAK STÁLE OPATRNÉ

Dôležité je uvedomiť si, že pri ukladaní dát v počítači máte oveľa väčšiu šancu zlyhania a straty ako v cloudovom úložisku, tvrdí Andrej Blanárik, IT špecialista zo spoločnosti Sanding.

Cloudové služby sú tvorené s myšlienkou ľahšej a rýchlejšej spolupráce medzi pracovníkmi firmy, ale aj ďalšími externými subjektmi a klientmi. Pomocou nich môžu mať rôzne osoby riadený a bezpečný prístup k potrebným dátam a súborom, a to v plnom súlade s ich ochranou a so smernicami GDPR.

Prax ukazuje, že na Slovensku je zanedbávaná ochrana dátových úložísk, ktoré sú voľne prístupné, nezálohované či nechránené heslom. Majiteľ firmy alebo bežný používateľ to môže vyriešiť cloudovým úložiskom, ktoré zabezpečí nepretržitú starostlivosť o citlivé dáta. Na otázky o cloudových službách odpovedal Andrej Blanárik, IT špecialista zo spoločnosti Sanding.

…krátený text.

 

Rozhovor v Nextech 5/2020

V čase pandémie koronavírusu sa naplno preukázala pripravenosť firiem na zvládanie krízových situácií. Najviac sa však prejavila schopnosť – či skôr neschopnosť – komunikovať výhradne elektronicky. Preto je dôležité, aby firmy prehodnotili svoje doterajšie pracovné postupy a zistili, nakoľko môžu svoje procesy transformovať do digitálneho sveta. Aby však bola transformácia úspešná, je potrebné, aby aj firma na to mala kvalitné nástroje. Na možnosti sme sa spýtali Ing. Andreja Blanárika, majiteľa spoločnosti SANDING, ktorá sa poskytovaním moderných IT služieb zaoberá už 30 rokov.
Čítajte celý text na stránkach Nextech alebo ako PDF

Poďakovanie ZŠ Gorazdova

Základná škola Ul. Gorazdova 1319/6 v Bánovciach nad Bebravou vyjadruje POĎAKOVANIE firme SANDING,s.r.o. – poskytovateľ moderných IT služieb za poskytovanie IT služieb a produktov v rámci pomoci IT firiem počas pandémie COVID – 19. Naše poďakovanie patrí firme aj za ochotu, ústretovosť a cenné rady pri zavádzaní online vyučovania cez Microsoft Teams.