Cloudové služby

Cloudové služby predstavujú možnosť pripojiť sa odkiaľkoľvek na svete k službám, e-mailovým schránkam, k firemným aj súkromným dátam a zároveň umožňuje jednoducho a bezpečne zdieľať informácie.

SANDING implementuje a dodáva cloudové služby pre modernejšie Slovensko. Zvýšte svoju konkurencia schopnosť,  bezpečnosť. Ušetrite finančné prostriedky za prevádzku vlastných systémov.

Cloudové služby, cloudové úložisko, cloud computing – čo to je a prečo by sme tomu mali venovať pozornosť?

Sprvu to možno znie komplikovane, no cloudové služby dnes používa väčšina používateľov a s najväčšou pravdepodobnosťou aj vy – či už sú to e-maily, Spotify, sociálne siete, Office 365 alebo napríklad Google Drive, Gmail a ďalšie. SANDING vám však ponúka ďaleko sofistikovanejšie riešenia, vďaka ktorým povýšite vašu prácu na novú úroveň. Cloudové služby vám dokážu uľahčiť a zefektívniť nielen podnikanie, ale aj každodenné fungovanie domácnosti. Aj preto sa na nás v tejto oblasti obracajú nielen veľké firmy, ale tiež živnostníci či malé firmy, alebo dokonca súkromné osoby.

Cloudové služby. Zistite ako vám dokážeme pomôcť s prechodom do cloudu.

Majte dáta zálohované v bezpečí. Optimalizujte využívanie vašich služieb. Pristupujte k službám kedykoľvek a odkiaľkoľvek, na Slovensku alebo v zahraničí a majte prehľad o tom, čo sa deje vo vašej firme. Z Bratislavy, Košíc, Prahy alebo pokojne aj New Yorku. Zefektívnite prácu vašich zamestnancov, čím ušetríte nielen ich čas, ale aj vlastné financie.

Prečítajte si článok v časopise Nextech o našom úspechu pri prevádzaní firiem do cloudu – S cloudom proti korone.

Rozmýšľate nad cloudovými službami?

Využite naše bohaté skúsenosti so zavádzaním, školením a prevádzkou.

Čo sú cloudové služby a ako mi môžu pomôcť?

Odborné frázy dajme nateraz bokom. Rozumieme, že niektorým veciam nerozumiete a ani nepotrebujete rozumieť – veď nakoniec, od toho sú tu odborníci. Vysvetlime si to však na príklade: cludové služby sú prakticky všetky služby a programy, ktoré bežia na vzdialenom serveri a ku ktorým sa pravidelne pripájate (napríklad cez aplikáciu na mobile, program alebo web), aby ste ich používali. Je to napríklad ukladanie fotografií na váš Google Drive disk, prehrávanie hudby z aplikácie Spotify, vytváranie zdieľaných dokumentov v Microsoft Office 365  či prístup k vašej e-mailovej schránke z mobilu.

TIP: Ak hovoríte našim jazykom, prečítajte si radšej definíciu cloudových služieb v našom blogom príspevku – Čo sú cloudové služby?

Lenže tým to nekončí. Cloudové služby, keďže je k nim možné pristupovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek (počítač, mobil, tablet, …), majú obrovský potenciál. Predstavte si, že vaši zamestnanci naraz pracujú na reportoch – jeden z firemného počítača z kancelárie v Bratislave, druhý z home officu zo svojho laptopu v Košiciach, či inde na Slovensku alebo v zahraničí. Vďaka cloudovým službám viete pracovať z domu rovnako efektívne, ako z kancelárie. Vaši zamestnanci tak už nebudú musieť čakať, kým im niektorí z kolegov pošle súbory či IT technik udelí prístup na vzdialený disk. A to sa v časoch, kedy sa home office mení z benefitu na požiadavku, mimoriadne hodí.

Vďaka cloudu tak práca z domu nebola nikdy ľahšia. A to aj pre vás, ako manažéra. Predstavte si, že na diaľku hocikedy vidíte stav vašich firemných zariadení – či sú aktualizované, zálohované, či nenastala nejaká chyba. Alebo napríklad viete vzdialene pristúpiť k pracovnej ploche vášho kolegu a pomôcť mu tak s problémom na jeho počítači. Alebo to necháte na nás, pretože IT služby vieme v rámci cloudu robiť aj na diaľku. Sci-fi? Možno pre vás áno, no pre nás realita. Radi vám o tom porozprávame viac osobne. Pokojne nám zavolajte, dohodnite si stretnutie alebo pošlite e-mail – preferovanú formu komunikácie necháme na vás.

Škálovateľnosť cloudových služieb a priaznivá cena

Najväčšiu výhodu cloudových služieb sme si však nechali na záver. Medzi obrovské benefity patrí práve škálovateľnosť služieb – v rámci cloudu môžete jednoducho rozširovať či zužovať spektrum platených služieb podľa svojich potrieb – záleží, či potrebujete mať “iba” kanceláriu vo vrecku alebo manažovať na diaľku obrovský kolos. A navyše, správa cloudových služieb a podpora profesionálov, teda nás v SANDING, vás nezruinuje. Práve naopak, migráciou všetkých alebo len časti svojich služieb do cloudu môžete znížiť náklady na vlastnú IT podporu. A cena za služby? Tá je tiež od nás lepšia než u väčšiny konkurencie.

Presvedčte sa o tom sami a nechajte sa previesť do cloudu a využívať nami dodávané najmodernejšie služby. Kontaktujte nás, prípadne si predtým preštudujte náš popis služieb Microsoft 365  a ceny základných služieb.